Tabletki na nadmiar wody w organizmie

Okazuje się, że waga może rosnąć nie tylko z powodu rozrostu tkanki tłuszczowej, czyli zbyt dużej w stosunku do zapotrzebowania podaży kalorii. Przyczyną przybierania na wadze może być też nadmiar wody w organizmie. Objawia się to różnorako, a większy ciężar ciała jest tylko jednym z zaburzeń gospodarki wodnej.

Woda trafia nie tam, gdzie trzeba

Inne symptomy świadczące o tym, że z naszym organizmem jest coś nie w porządku, to puchnięcie dłoni, nóg, powiek. Świadczy to o tym, że woda zamiast do krwiobiegu trafia do przestrzeni międzykomórkowej. Wbrew pozorom taki stan naraża nas na odwodnienie! Nasze ciało nie może wykorzystać tkwiącej w nim wody, która w takim przypadku staje się dla niego balastem.

Dlaczego tak się dzieje? Przyczyn jest kilka. Po pierwsze, hormony. Wpływu tego czynnika doświadczają panie przed okresem lub w trakcie przyjmowania leków antykoncepcyjnych. Kłopot może wynikać z nadmiaru soli w jadłospisie. Nie musimy przy tym wcale dużo solić – możemy jeść zbyt wiele produktów mocno przetworzonych, do wyrobu których używa się tego właśnie składnika.

Winę może także ponosić siedzący tryb życia, nadmiar alkoholu i zbyt mała ilość wypijanej wody. Brzmi to paradoksalnie, ale tak właśnie jest. Im mniej pijemy, tym większy jest poziom wazopresyny w organizmie. Hormon ten reguluje pracę nerek, a jeśli jest go zbyt dużo, nerki zwalniają obroty. W efekcie w ustroju pozostaje zbyt wiele soli, która zatrzymuje wodę.

Rozwiązanie rodem z apteki

Rozwiązaniem problemu są tabletki na nadmiar wody w organizmie. Oprócz regulowania gospodarki wodnej zawarte w pigułkach substancje sprzyjają odchudzaniu, zwalczaniu cellulitu. Poza tym usuwają toksyny z organizmu. Lek eliminuje nadmiar wody, łagodzi uczucie nabrzmienia.

Ale tabletki to nie jedyny sposób, żeby pozbyć się wody z tkanek. Warto jeść moczopędne warzywa (seler, pietruszka wraz z natką), owoce (grapefruity, truskawki, arbuzy, melony) i zioła (m.in. rozmaryn, koper włoski, pokrzywa, czarny bez).

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ból zęba w ciąży można zwalczyć

Ciąża to stan, w którym kobieta powinna szczególnie uważać na swoje zdrowie. Jeden niewłaściwy ruch, jakieś złe zachowanie może się...

Zamknij