Nieotrzymanie moczu wśród płci pięknej

Choroba jaką jest nietrzymanie moczu występuje dziś coraz częściej. Należy podkreślić, że mogą na nią zapaść tak kobiety jak i mężczyźni, ale jak pokazują badania to osobniki płci pięknej są na nią bardziej narażone. Z pewnością jest to schorzenie, które przede wszystkim jest zawstydzające.

Wstydliwy problem

Nic w związku z tym dziwnego, że wielu z nas wstydzi się takiego stanu rzeczy. Jeżeli chodzi o nietrzymanie moczu u kobiet to należy zaznaczyć, że przyczynami takiej choroby najczęściej są wszelkiego rodzaju schorzenia związane z układem moczowym. Niemniej jednak przyczyną może być też menopauza lub wiek. Im kobieta jest starsza tym ryzyko zachorowania na tę dolegliwość jest większe.

W razie występowania objawów tej choroby należy zgłosić się do lekarza. Ważne są też ćwiczenia mięśni dna miednicy, które nazywane są też jako mięśnie Kegla. Mimo, że wydaje się to absurdalne to przy takim schorzeniu ich ćwiczenie może dać kobiecie bardzo wiele. Możliwe jest nawet całkowite wyleczenie takiej przypadłości.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy

Na pewno schorzenie jakim jest nietrzymanie moczu jest dziś wielkim problemem tak dla kobiet jak i mężczyzn i nie może...

Zamknij