Na ile groźne są kleszcze?

Każda pora roku niesie za sobą określone zagrożenia, każda też może wywrzeć niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Na szczęście, nawet pobieżna znajomość wspomnianych zagrożeń jest w stanie uchronić nas przed nimi, warto więc zastanowić się nad tym, na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę latem.

Niebezpieczne kleszcze

W czasie najcieplejszych miesięcy w roku nie stronimy od przebywania na świeżym powietrzu. Zjawisko to samo w sobie jest niezwykle pozytywne, nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że jego konsekwencje mogą być dla nas niekorzystne.

W tym kontekście warto zwrócić uwagę przede wszystkim na kleszcze. Znakomicie czują się one w polskich lasach, które chętnie odwiedzamy latem szukając ochłody, okazuje się jednak, że w ostatnich latach kleszcze upodobały sobie również przedmieścia.

Atak kleszcza nie musi przynieść żadnych negatywnych skutków, medycyna przestrzega jednak przed ryzykiem roznoszenia groźnych chorób jak borelioza, przez te niewielkie pajęczaki.

Przypadków tego rodzaju jest coraz więcej, a w skrajnych przypadkach skutkiem ugryzienia może być nawet śmierć pacjenta. Bez względu więc na to, czy zaatakował nas mały, czy też większy kleszcz, niezwłocznie zasięgnijmy porady lekarza.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Na czym polega badanie u ginekologa?

Ginekolog to lekarz kobiecy, jaki bardzo często jest niepotrzebnie źródłem strachu i wstydu. Trzeba mieć świadomość tego, że jest on...

Zamknij