Na czym polega badanie u ginekologa?

Ginekolog to lekarz kobiecy, jaki bardzo często jest niepotrzebnie źródłem strachu i wstydu. Trzeba mieć świadomość tego, że jest on lekarzem jak każdy inny i jego zadaniem jest przede wszystkim pomaganie ludziom.

Ginekolog

Każdy ginekolog z pewnością będzie dobrym wyborem. Przed wizytą trzeba się jednak dokładnie dowiedzieć na czym polega samo badanie, by nie czuć dodatkowego skrępowania i nie potęgować napięcia. Oczywiście ginekolog w czasie wizyty wszystko wyjaśnia, ale zazwyczaj lepiej jest wiedzieć o tym wcześniej.

Badanie może mieć różne postacie. Dziewice nie muszą się obawiać. Żaden ginekolog nie włoży im do pochwy narzędzia, jakie mogłoby uszkodzić błonę dziewiczą, a jest to jedna z najczęściej pojawiających się obaw u młodych kobiet.

 

Wizyta u ginekologa

W przypadku tych pań, jakie mają już współżycie seksualne za sobą, ginekolog ma do dyspozycji bardzo wiele narzędzi badawczych, często jednak używa własnych palców. Oczywiście trzeba będzie się rozebrać od pasa w dół, trzeba być więc na to przygotowanym. Badanie odbywa się na specjalnym fotelu, jaki gwarantuje pacjentce maksimum wygody. Rozbierać można się za specjalnym przepierzeniem, by oszczędzić kobiecie konieczności rozbierania się w towarzystwie obcej osoby.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Zdrowie jest najważniejsze

Dla wielu z nas szpitale mogły by nie istnieć, bowiem w życiu nie mamy praktycznie żadnych problemów zdrowotnych. Teoria zdrowia...

Zamknij