Medycyna estetyczna receptą na upływający czas

Upływ czasu, lenistwo, choroby, wpływ środowiska, prowadzony tryb życia – to wszystko rzutuje na naszą sylwetkę. Kult młodości i piękności sprawia, że trudno jest się nam pogodzić ze zmarszczkami, fałdkami, niedoskonałościami naszego ciała. Ratunkiem są zbiegi kosmetyczne, które obecnie potrafią zdziałać cuda.

Eliminowanie defektów urody

Złe samopoczucie wywołuje nie tylko cellulit gromadzący się na udach, poporodowe rozstępy, drugi podbródek czy odstający brzuch. Niektórym mogą przeszkadzać pękające naczynka, zmarszczki, trądzik i blizny trądzikowe, żylaki, przebarwienia, obwisłe policzki czy tzw. worki pod oczami.

Wszystkie te niedoskonałości powstają wskutek upływającego czasu i problemów zdrowotnych. Z wiekiem nasz organizm się zmienia, pewne procesy zanikają, a rodzą się inne – niesprzyjające urodzie. Nasze komórki wolniej się regenerują (a pewnym momencie przestają w ogóle to robić), produkują mniej substancji odpowiedzialnych za sprężystość i jędrność skóry.

Rozwiązanie problemu

Nie musimy jednak popadać w depresję. Dla osób chcących zatrzymać młodość lub ją odzyskać ciekawą ofertę przynosi medycyna estetyczna. Tym pojęciem określa się wszelkie zabiegi zapewniające wysoką jakość życia poprzez zapobieganie defektom estetycznym i ich likwidowanie. Zabiegi medycyny estetycznej odbywają się bez interwencji chirurgicznej. Sprowadzają się głównie do korekt defektów urody, jej poprawiania. Nie wymagają pobytu w szpitalu. Wykonywane są w specjalistycznej gabinetach.

Dzięki medycynie estetycznej można przywrócić pacjentowi stan sprzed wystąpienia określonego defektu wywołującego dyskomfort. Świetnym przykładem jest tutaj walka z otyłością. W jej ramach wykonuje się odsysanie tłuszczu czy zakłada pierścienie na żołądek, które ograniczają jego pojemność i tym samym zmniejszają łaknienie.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Pierwsza wizyta u ginekologa powinna się odbyć w wieku 15-16 lat

Dla własnego dobra kobieta nie powinna zwlekać z odwiedzeniem specjalisty od profilaktyki i leczenia chorób żeńskiego układu płciowego. W pierwszej...

Zamknij