Kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa?

Życie nas nie rozpieszcza. Codziennie musimy zmagać się z wieloma problemami, trudną sytuacją zawodową, rodzinną, finansową. Proste rozwiązania istnieją tylko w teorii, ponieważ rzeczywistość jest znacznie bardziej skomplikowana. Jeśli czujemy, że sami nie wyjdziemy z impasu albo nie mamy siły dłużej ciągnąć tego wózka, poprośmy o pomoc.

Przezwyciężanie trudności dzięki wsparciu specjalisty

Człowiek jest specyficzną istotą. Fizjologicznie przypomina inne zwierzęta. Ważną rolę w jego istnieniu odgrywa jednak także pierwiastek psychologiczny. To on sprawia, że niektórych zachowań i poczynań nie można odczytywać jednoznacznie. Każdy ruch jest bowiem czymś uwarunkowany, stanowi konsekwencję oddziaływania wielu czynników, które nasza psychika, warstwa emocjonalna aprobuje bądź nie.

Narastające problemy, których nie jesteśmy w stanie rozwiązać, negatywnie wpływają na nasze zdrowie psychiczne, a później fizyczne. Brak możliwości wyjścia z sytuacji prowadzi do kumulowania negatywnych emocji, przygnębienia, depresji. W efekcie zaczynamy pesymistycznie postrzegać otaczający nas świat oraz siebie samych. W dalszej kolejności cierpi nasze ciało. Słabnie nasza odporność, pogarsza się przyswajalność składników odżywczych. Organizm nie otrzymuje więc potrzebnych do życia elementów.

Trzeba chcieć sobie pomóc

Niekiedy bywa też tak, że nie jesteśmy świadomi przyczyny problemu, zapaści emocjonalnej. To są sytuacje, kiedy warto skorzystać z pomocy psychologa. 

Pamiętajmy, że zdrowie i życie są najważniejsze! Nie zwracajmy uwagi na negatywne i prześmiewcze komentarze otoczenia. Psycholog jest lekarzem jak każdy inny. Nie myślmy o sobie jako o słabeuszach, którzy nie są sobie w stanie poradzić z własnym życiem. Wizyta w poradni nie powinna stanowić dla nas powodu do wstydu.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Tabletki na nadmiar wody w organizmie

Okazuje się, że waga może rosnąć nie tylko z powodu rozrostu tkanki tłuszczowej, czyli zbyt dużej w stosunku do zapotrzebowania...

Zamknij