Dla babci i dziadka. Jaki powinien być idealny telefon dla seniora?

Funkcjonalne smartfony przestały być wyłącznie domeną młodych ludzi. Coraz liczniejszą grupą, która zainteresowana jest nowoczesną technologią są seniorzy. Nic w tym dziwnego, w końcu są nieodłącznym elementem naszego życia, który w wielu sytuacjach ratuje nam życie.

Wbrew pozorom idealny telefon dla naszych babć i dziadków nie musi być wielkości cegły wyposażonej jedynie w funkcję SOS. Nie każdy senior ogranicza się bowiem wyłącznie do kontaktowania się z rodziną. Wielu z nich umie korzystać z Internetu, wie jak włączyć roaming oraz potrafi korzystać z aplikacji czy gier. Oczywiście znajdą się i tacy, których wzrok nie jest doskonały, dlatego znają na pamięć cały układ klawiatury. Zatem, jak wybrać odpowiedni smartfon dla osoby starszej?

 

Przejrzysty wyświetlacz

Dla każdego użytkownika smartfona, nie tylko seniora bardzo ważna jest przejrzystość ekranu. Musi być przede wszystkim czytelny, tak by prezentujące się na nim elementy były dobrze widoczne. W tym przypadku jego wielkość nie jest aż tak bardzo istotna – najważniejsze jest to, by zarówno cyfry, jak i litery były wyraźne do odczytania.

 

Wzmocniona obudowa

Nasi dziadkowie i babcie nie stronią od aktywności. Nordic walking czy prace w ogrodzie lub sadzie sprawiają, że telefon narażony jest na nieustanne uszkodzenia, jak działanie wody, kurzu, nie wspominając o przypadkowych upadkach na ziemię. Dlatego solidne wykonanie to jedna z najważniejszych funkcjonalności sprzętu dla seniora.

 

Wydajna bateria

Idealny telefon dla starszego pokolenia? Przede wszystkim nie może rozładowywać się każdego dnia, bo starsze pokolenie nie zawsze musi pamiętać o tym, by codziennie wieczorem podłączyć go do gniazdka. Najlepiej, by bateria smartfona była wytrzymała przez co najmniej kilka dni. Na szczęście, te  stworzone pod kategorię seniorów nie mają problemów z wysoką energożernością.

 

Prosty interfejs

Widowiskowe wizualizacje, najlepsza jakość wykonywanych zdjęć, mnóstwo przeróżnych skrótów to elementy absolutnie zbędne w telefonie naszych dziadków. O wiele bardziej przydatny okaże się głośniejszy dźwięk, funkcja latarki oraz skróty kontaktów, wiadomości czy GPS-a na ekranie głównym. Pamiętajmy, że nie każdy senior wyspecjalizowany jest w nowinkach technicznych – dla większości z nich nowoczesne funkcje mogą być zbyt skomplikowane.

 

A co z innymi dodatkami?

Producenci wyposażają swoje smartfony w najróżniejsze dodatki, które są doskonałe dla młodych, lecz niekoniecznie dla starszych. Telefon pokolenia naszych dziadków powinien być za to poręczny, łatwy w obsłudze i dobrany pod kątem potrzeb oraz preferencji danej osoby. Wówczas w pełni zrealizuje swoje zastosowanie.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Na czym polega badanie męskiego nasienia? Sposoby leczenia niepłodności męskiej

Diagnostyka męskiej niepłodności obejmuje przede wszystkim badanie nasienia, które pozwala na ocenę liczby plemników, ich jakości i aktywności. Koszt badania...

Zamknij