Czy warto zostać stomatologiem?

Zawód stomatologa stał się bardzo powszechny. Uczelnie medyczne na terenie całego kraju przeżywają istne oblężenie. Studentów jest cała masa, a każdy z nich chce być najlepszy i się czymś wyróżniać. Na kierunkach stomatologicznych nie opłaca się ściągać, ponieważ wiedza jest niezbędna w późniejszej pracy. Trzeba być świetnym na studiach po to by być potem dobrym lekarzem.

Ścieżka kariery jest jednak bardzo długa. Najpierw trzeba odbyć długi staż, a otworzenie własnego gabinetu dużo kosztuje. Nie każdego jest stać na taką inwestycję. Chociaż inwestycja w siebie i swoją wiedzę, to jedna z najlepszych i najbardziej popłatnych inwestycji. Tylko nasza wiedza tak szybko procentuje w przyszłości. Tylko bycie dobrym lekarzem sprawi, że będziemy mieć stałych, wiernych pacjentów, a każdy pacjent to przecież pieniądz i to niemały. Wiadomo, że na początku jest zawsze trudno. Od czegoś trzeba zacząć. Wielu absolwentów nigdy nie będzie stać na własny gabinet i będą zmuszeni podjąć pracę w gabinecie wspólnika czy przychodni. I tu  nasuwa się, zatem pytanie, czy warto być dentystą?

Przeanalizujmy więc plusy i minusy tego zawodu.

Plusy:

  • duże zarobki
  • to zawód na całe życie(gdyż zęby zawsze się będą psuły)
  • nie ukrywajmy, że jest to prestiżowy zawód
  • jeśli założysz swój gabinet to sam dla siebie jesteś szefem

Minusy:

  • duża konkurencja
  • trzeba dużo zainwestować na starcie

Każdy, kto zastanawia się nad wyborem studiów musi dobrze przekalkulować plusy i minusy bycia dentystą i po takiej kalkulacji podjąć decyzję, decyzję, która będzie miała wpływ na całe jego życie. Warto jest zajrzeć na portal dla stomatologów i poczytać więcej o tym zawodzie. Studia niestety są ciężkie i wymagają dużego poświecenia, ale chyba warto, ponieważ potem jeśli uda się otworzyć swój gabinet i zdobyć wielu pacjentów, to o brak pieniędzy nie będziemy się martwili do końca życia.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak leczyć odpieluszkowe zapalenie skóry?

Zdrowie naszych dzieci jest dla nas najważniejszą kwestią. Codziennie staramy się dbać o potomstwo, by prawidłowo się rozwijało. Czasem jednak...

Zamknij