Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy

Na pewno schorzenie jakim jest nietrzymanie moczu jest dziś wielkim problemem tak dla kobiet jak i mężczyzn i nie może nas to w żadnym wypadku dziwić. Tym bardziej, że jest to dolegliwość, która jest bardzo zawstydzająca. Jeżeli wspominamy o takim schorzeniu to należy też zaznaczyć, że dzisiejsza medycyna pozwala nam na wyleczenie tej choroby w dość dużym stopniu. Jeżeli chodzi o płeć piękną to ćwiczenia, które powinny one tutaj wykonywać przy takim schorzeniu mogą przeprowadzać w swoim mieszkaniu i na pewno nie sprawią one im zbyt wielu kłopotów.

Sposób na trening

W takiej sytuacji kobieta powinna wykonywać ćwiczenia mięśni kegla, które inaczej są nazywane także mięśniami dna miednicy. Samo ćwiczenie jest bardzo poste i polega na ich napinaniu. Jeżeli ktoś nie wiem, gdzie są mięśnie Kegla należy zaznaczyć, że są to te partie mięśniowe, które umożliwiają nam zatrzymanie oddawania moczu. Ćwiczenia takie należy wykonywać co najmniej trzy razy dziennie przez okres minimum trzech miesięcy. Dopiero po takim okresie możemy oczekiwać poprawy.

 

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Aspartam to syntetyczny zamiennik cukru spożywczego

Cukier znajduje się w bardzo wielu wyrobach spożywczych. Producenci dodają go z wielu powodów. Jednym z nich jest zamiłowanie konsumentów...

Zamknij