Ból zęba w ciąży można zwalczyć

Ciąża to stan, w którym kobieta powinna szczególnie uważać na swoje zdrowie. Jeden niewłaściwy ruch, jakieś złe zachowanie może się negatywnie odbić na zdrowiu płodu. Młoda mama powinna więc stosować się do zaleceń lekarza.

Konieczna wizyta u stomatologa

Jednak na niektóre sprawy nie ma ona wpływu. Jedną z nich jest ból zęba w ciąży. Już normalnie ten problem wywołuje spore cierpienie, a w stanie błogosławionym jest on potęgowany. Pojawia się wtedy pytanie o to, co robić. Jak zwalczyć ból zęba w ciąży? Czy trzeba stosować jakieś szczególne procedury?

Na szczęście w ciąży nie ma przeciwwskazań do robienia ewentualnego prześwietlenia. Dzisiaj standardy w tym zakresie są o wiele bardziej przyjazne pacjentom niż dawniej. W ciąży można także skorzystać ze znieczulenia zęba.

Bólu zęba w ciąży nie można lekceważyć ani „brać na przeczekanie”. Sam na pewno nie minie (choć może chwilowo odpuścić albo zelżeć), więc trzeba zgłosić do dentysty. Niektórzy z nich traktują takie przypadki jako nagłe i mogą przyjąć chorą kobietę poza kolejką. Sytuacja na pewno spotka się ze zrozumieniem wśród innych oczekujących na wizytę pacjentów.

Add a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Nieotrzymanie moczu wśród płci pięknej

Choroba jaką jest nietrzymanie moczu występuje dziś coraz częściej. Należy podkreślić, że mogą na nią zapaść tak kobiety jak i...

Zamknij